Крім привітань, педагоги дошкілля долучилися до марафону ідей, де ділилися власним досвідом і практиками, як в умовах війни організовувати дошкільну освіту. Безпекові вимоги до навчання, психологічна підтримка учасників освітнього процесу, ігротерапія тощо – наші педагоги не припиняли своїх методичних пошуків навіть з початком війни. І за цей час вже накопичили безцінний багаж дієвих методик, які варто поширювати та впроваджувати на практиці.
«Хоч сьогодні ми відзначили почесними грамотами і подяками лише невелику частину з вас, знайте – ви всі герої, друзі і помічники малечі, світочі дитячих душ. Ви за будь-яких обставин продовжуєте виконувати свою фундаментальну освітню функцію. А ще знаходите час і сили допомагати армії, підставляти плече всім, хто рятується від війни, збирати гуманітарну допомогу», – звернулася до присутніх заступник голови ОВА Олена Бойко.
Вона також підкреслила, що освітяни Сумщини на ряду із ЗСУ професійно і майстерно працюють на Перемогу. А про освітянський фронт і подвиг освітян під час війни обов’язково напишуть у підручниках з історії. Більше того, про це можна видати окрему книгу.
За її словами, із 33 тисяч дітей дошкільного віку на Сумщині, не зважаючи на війну, до занять у різних форматах нині залучено понад 27 тисяч дошкільнят. Онлайн чи офлайн – вихователі завжди готові працювати з малечею, бо дітки тягнуться до світла, відчувають потребу у соціалізації, підтримці наставників і спілкуванні з друзями.
«Україна переможе і наші діти, обов’язково, повернуться у світлі і затишні групи, де на них з нетерпінням чекатимуть турботливі педагоги. А поки що вони під захистом ЗСУ впевнено і невтомно тримають освітянський фронт, вигадують креативні форми занять, підтримують зв’язок із батьками та дітьми, залучають вихованців до навчання у різних форматах. Вдячна всім працівникам дошкілля за велике серце і доброту, за любов до дітей і закоханість у свою справу, за віру і непохитність. Тримаймо освітянський фронт, тримаймося в єдності, віримо в Перемогу!», – зазначила Олена Бойко.