Без світла, але з інтернетом. Робимо повербанк для роутера з акумулятора

акумулятор роутер

Відключення світла може зупинити робочий процес. Якщо ноутбук\планшет ще протримається кілька годин на власній батареї, роутер без електрики позбавляє нас доступу до мережі. Мобільний інтернет може не підходити до ваших потреб, та й швидкості зовсім невідповідні.

Ми в редакції MC.today знайшли вихід із ситуації й поділимося з вами лайфхаком. Для цього потрібен автомобільний акумулятор (підійде навіть старий), дроти, затискачі-«крокодили» та штекери для роутера.

Як ми це зробили

акумулятор роутер

Автомобільний акумулятор видає 12 вольтів, чого достатньо для живлення роутера. Але спочатку переконайтеся, що він розрахований саме на цю напругу.

Деякі моделі працюють від адаптерів на 9 вольтів, і вони нам не підійдуть.

Також потрібно переконатися, що ви користуєтеся оптоволоконним з’єднанням. Підключення квартири по кручений парі не годиться. Зараз провайдери надають послугу GPON, яка працює, навіть якщо у вас немає світла.

Дізнайтеся у вашого оператора інтернету, чи є у них така послуга і що вони роблять, коли відключають електрику. Наприклад, у провайдера, якого ми тестували під’єднання за GPON, вмикається генератор і інтернет не зникає, навіть якщо немає електрики у самого оператора.

Для підключення ми зняли затискачі-«крокодили» зі зламаної електропомпи для авто, прикрутили дроти та припаяли штекери. Вони для роутера і блоку GPON однакові, і обійшлися нам по 15 грн за штучку. Перевірте полярність мультиметром, щоб не помилитися з плюсом і мінусом.

У нашому випадку підключення двох пристроїв необхідне, щоб роздавати Wi-Fi з роутера на телефони та ноутбуки. Якщо вам потрібне підключення тільки одного пристрою, наприклад, ноутбука через LAN-кабель, досить живити тільки GPON, куди приходить оптоволокно, а від нього вже вивести дріт на ноутбук.

Таким же чином можна заряджати мобільні телефони. Для цього потрібен перехідник з «крокодилів» на прикурювач і автомобільний зарядний пристрій. Якщо у вас є машина, напевно у вас є і зарядка.

Також акумулятор можна використовувати для освітлення приміщення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *