Сумські дзюдоїсти не їдуть на чемпіонат світу через допуск росіян до змагань

Федерація дзюдо України повідомляє, що змушена відізвати заявку збірної команди України на участь в чемпіонаті світу з дзюдо в Досі (Катар), який пройде з 7 до 14 травня.

Це пов’язано з тим, що в п’ятницю, 28 квітня, Міжнародна федерація дзюдо IJF дозволила брати участь в світовій першості командам росії та білорусі у якості індивідуальних нейтральних атлетів. Згодом, заявка команди «Індивідуальних нейтральних атлетів» з’явилась на сайті Judobase.

Більшість команди – це спортсмени, які є діючими військовослужбовцями збройних сил російської федерації, частиною армії, яка 24 лютого 2022 року напала на Україну та й досі веде жорстоку повномасштабну війну на нашій території, яка щодня обстрілює українські міста, цивільні будинки, знищуючи мирних громадян, дітей. Натомість, більше 250 українських спортсменів віддали свої життя захищаючи країну. Є серед них і представники дзюдо.

Ми не бачимо тут нейтралітет, рівні умови та «місток до миру», про які йдеться в Резолюції IJF щодо участі російських та білоруських команд в чемпіонаті світу в Досі.

Більше того, ми бачимо тут рішення, яке суперечить останнім рекомендаціям Міжнародного олімпійського комітету від 28 березня 2023 року, де МОК каже, що статус нейтральних атлетів може бути наданий лише тим спортсменам, які не є військовослужбовцями.

Ми розчаровані рішенням Міжнародної федерації дзюдо. Тож прийняли рішення відмовитись від участі в чемпіонаті світу в Досі.

Відповідного листа з офіційною позицією ФДУ щодо чемпіонату світу в Досі, за підписом Президента Федерації дзюдо України Михайла Кошляка, сьогодні буде надіслано до Міжнародної федерації дзюдо, повідомляє пресслужба ФДУ.

0 з 5 зірок. 0 голосів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *