У селищній раді незаконно змінили владу

13 сесія Недригайлівської селищної ради розпочала свою роботу 30 травня. Депутати того дня допрацювали до 17 години і головуюча Алла Подпрятова оголосила перерву до наступного пленарного засідання.

У понеділок, 5 червня, вона підписала розпорядження про продовження роботи 13 сесії у п’ятницю, 9 червня.

Але цього ж дня, 5 червня, їй надійшло повідомлення, підписане 16 депутатами, про продовження роботи сесії 6 та 7 червня.

Таке повідомлення не передбачене жодною нормою закону чи підзаконного акту і є відкритим порушенням чинного законодавства.

Перерву оголошувала в. о. селищного голови Алла Подпрятова і тільки вона надалі могла поновити хід сесії, що і мала намір зробити у найближчу п’ятницю.

Але депутати в більшості вирішили діяти в незаконний спосіб і, не маючи законних повноважень, продовжити сесію раніше ніж визначено розпорядженням. Були у них на це причини, пов’язані з прогнозованою нестачею голосів.

І потяглася вервечка беззаконня.

У вівторок, 6 червня, пленарного засідання не було, а наступного дня, 7 червня, в залі засідань зібралися 17 депутатів від усіх фракцій і груп, крім фракції «Слуги народу».

Для історії і для правоохоронців: в залі засідань 7 червня 2023 року зібралися:

у повному складі фракція ЄС – Нанка І., Конотоп М., Моша Л., Осінній О., Семесенко І.;

у повному складі депутати від ОПЗЖ – Кушніренко О., Косенко П., Лиман В., Сердюк Ю.;

у повному складі фракція АПУ Постоєнко І., Кущ А., Подлєсний В., Сергієнко В.;

від фракції БЮТ були Клименко В. та Мірошниченко В.

від РПЛ – Кривопатря Ф.;

від «Пропозиції» – Педько С.

Жодної правової підстави продовжувати сесію у них не було, але ці депутати (усвідомлюючи свої протиправні діяння і перевищення повноважень) в порушення законодавства та регламенту назвали своє зібрання 13 сесією і начебто ухвалили низку рішень, які є юридично нікчемними і не можуть мати правових наслідків.

Папір стерпить. Хоча «ухвалені» рішення з точки зору права не варті навіть того паперу, на якому вони видрукувані.

Ці депутати проголосували за немовби дострокове припинення повноважень секретаря селищної ради Алли Подпрятової, за начебто обрання секретарем селищної ради Ірини Постоєнко, за нібито обрання заступниками селищного голови Федора Кривопатрі та Івана Нанки, за ніби звільнення заступника селищного голови Володимира Шуди, за мовби новий виконком.

Не було б жодних запитань і зауважень, якби поновили роботу сесії у визначений розпорядженням день і час – з 10 години 9 червня.

Питання навіть не у прізвищах і персонах, яких обрали, звільнили, призначили. Відбулися грубі порушення в порядку продовження сесійного засідання. Закон не надає право депутатам шляхом повідомлення припиняти перерву і збиратися на сесію не в день, визначений розпорядженням очі­льника селищної ради.

Чи можна вірити депутатам, які відкрито порушують закон, що вони в законний спосіб вирішуватимуть земельні, фінансово-бюджетні, соціальні питання?

Я особисто заявляю перед жителями громади і депутатами, що засуджую порушення законодавства частиною депутатського корпусу, відстоюватиму свою позицію у судовому порядку, і звертаюся до правоохоронних органів з вимогою вжити заходів щодо відновлення дотримання вимог чинного законодавства в діяльності Недригайлівської селищної ради.

Ігор СКРИПЧЕНКО, депутат, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, прав людини та законності Недригайлівської селищної ради

(фото розпорядження – скрін з офіційного сайту Недригайлівської селищної ради)

Джерело: Голос Посулля

0 з 5 зірок. 0 голосів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *