костянтинівська церква Успіння Пресвятої Богородиці

Костянтинівська церква Успіння Пресвятої Богородиці

Це́рква Успі́ння Пресвято́ї Богоро́диці — чинна церква у селі Костянти́нів Кулішівської сільської ради Недригайлівського району на Сумщині. Відстань до центра селища міського типу Недригайлова становить 4 кілометри. Парафія належить до Сумської єпархії ПЦУ.

Історія

Цегляна костянтинівська церква Успіння Пресвятої Богородиці була збудована і освячена в 1828 році. Це найстаріша церква нашого Посульського краю.
До цього, в середині XVІІ ст. неподалік Костянтинова стояла деревяна Василівська церква. 1780 року, коли власником села був граф Іван Олександрович Головкін, за указом київського митрополита Василівську церкву розібрали й на її місці коштом графа спорудили нову деревяну церкву Успіння Богородиці з бічним вівтарем св. Василя Великого.
Через 48 років без відомих причин цю церкву зламали і на її місці за кошти вже іншого власника села графа Юрія Олександровича Головкіна збудували цегляний храм у класичних архітектурних формах, освячений у серпні 1828 року.
Зі східного боку церкви дещо підніше була добудована дзвіниця. Шістнадцять дзвонів різних розмірів, розміщених на дзвіниці, скликали мирян на богослужіння, повідомляючи їх про радісні та недобрі новини. Від Божого храму майстерно виготовленими з білого мармуру східцями можна було спуститися аж до річки Сули на свячене. По них у визначене свято носили святити воду.
У 1930-х роках церкву закрили й до кінця радянської доби використосвували як колгоспну комору. Місцеві комунари розвалили та розібрали на цеглу дзвіницю. Біля церкви були поховані власник маєтку граф Ю.Головкін та його спадкоємець Є.Голіцин. Обидва склепи були зруйновані і пограбовані в роки революційних подій та громадянської війни 1917-1922 роках.

Відновлення Костянтинівської церкви

Відновлення храму тривало у 2007-2011 роках. Допомагали меценати, київське земляцтво. Було відновлено дах, обкладено цеглою.

Першу (після відновлення) службу в серпні 2007 року проводив протоієрей Іоан Пукіш. 28 серпня 2009 року в церкві Успіння Пресвятої Богородиці освятили нові хрести.

У 2017 році депутат Сумської обласної ради Віра Лаврик подарувала церкві іконостас.

28 серпня 2018 року з нагоди 190-річчя церкви службу правив архієпископ Сумський і Охтирський Української православної церкви владика Мефодій з кліром.

Фото Це́ркви Успі́ння Пресвято́ї Богоро́диці

0 з 5 зірок. 0 голосів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *