пам'ятник Петру Калнишевському

Пам’ятник Петру Калнишевському у Недригайлові

Петро Калнишевський (~ 1690-1691 – 1803) – останній кошовий отаман Запорізької Січі 1762 і 1765-1775 рр.

Народився в Сумській області. Православний святий (шанувався як Петро Багатостраждальний).

Шестиметровий пам’ятник Петру Калнишевському споруджений за проектом академіка, народного художника України, лауреата Шевченківської премії Анатолія Гайдамаки та скульптора Петра Дроздовського. Козацький полководець зображений в образі вершника.

Петро Калнишевський – останній кошовий отаман запорізьких козаків. Він був не просто очільником запорозького козацтва в останні роки існування Січі, а став символом, віддзеркаленням образу героя-мученика, котрий відстраждав у соловецькій в’язниці за всі три століття. У 1991 році Українською православною церквою Петра Калнишевського оголошено святим великомучеником.

24 жовтня 2012 року в селищі Недригайлів за участі громадськості, представників українського козацтва, духовенства, відбулося офіційне відкритття пам’ятник останньому кошовому отаманові запорізьких козаків Петру Калнишевському. Пам’ятник являє собою шестиметровий монумент. На сірій гранітній плиті стоїть вершник-козак на коні, виготовлений з бронзи. Авторами пам’ятника стали академік, народний художник України, лауреат Шевченківської премії Анатолій Гайдамака та скульптор Петро Дроздовський. Споруджено цей монумент на кошти земляків, Віктора та Петра Андрійовичів Ющенків.


Інші локації

0 з 5 зірок. 0 голосів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *