краєзнавчий музей Недригайлів

В Недригайлівському краєзнавчому музеї відкрито нову виставку

Минулої п’ятниці відбувся мітинг селища Недригайлів біля пам’ятника світочу українського народу Т.Г.Шевченку. рівно 60 років тому, 28 жовтня 1962 року відбулося урочисте відкриття цього монументу славному Кобзареві.

Працівники Недригайлівського краєзнавчого музею взяли активну участь у цьому заході. Його очільник, член Національної спілки краєзнавців Іван Абаровський, виступив перед присутніми з історичною розповіддю про створення і встановлення пам’ятника. Назвав осіб, причетних до цієї клопіткої роботи. Серед них художника Нестора Кизенка, краєзнавців Миколу Демченка, Феодосія Сахна, Василя Власенка, Пилипа Биценка, скульптора Якова Красножона та інших.

На зібранні учасниця 8-Б класу Недригайлівської СЗОШ І-ІІІ ст. Софійка Близнюк, яка прочитала біля пам’ятника вірш Тараса Шевченка «Ми вкупочці колись росли…» отримала книжку «І оживу, і думу вольную на волю із домовини воззову!» від Івана Абаровського, який є співавтором цього видання. Підготували її до друку працівники Роменського, Пустовійтівського, Недригайлівського та Хоружівського музеїв Державного історико-культурного заповідника «Посулля».

Минають роки, десятиліття, ще більше українців звертається до заповітних слів Кобзаря-пророка.
В Недригайлівському краєзнавчому музеї з цього приводу відкрито виставку, присвячену цій даті. Фотографії, книги, особисті речі тих, хто був причетний до відкриття пам’ятника та інші експонати розповідають про Кобзаря і тих, хто доклав власних зусиль, аби в Недригайлові стояв монумент всесвітньо відомому поету.


Інші новини

0 з 5 зірок. 0 голосів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *