сумиобленерго

В Сумиобленерго дали поради, як підготуватися до вимкнення світла

Зараз на Сумщині тривають погодинні відключення електроенергії. Іноді (зважаючи на значні пошкодження енергооб’єктів України) таких стабілізаційних відключень виявляється недостатньо, і енергетики вимушені додатково застосовувати аварійні знеструмлення споживачів. Такі заходи завдають неабиякого дискомфорту, проте вони необхідні, оскільки дають змогу оперативно стабілізувати роботу енергосистеми, уникнути повторних аварій і тотального знеструмлення області.

Нерідко споживачі нарікають на те, що відключення відбуваються раптово і спричиняють пошкодження побутової техніки. Тому “Сумиобленерго” пропонує вашій увазі добірку порад, як захистити електроприлади під час та після стабілізаційних знеструмлень.

Під час знеструмлення вашої оселі відключіть від електромережі усі енергоємні прилади (наприклад, пральні машини, електричні плити, чайники, бойлери та ін.). Якщо ви йдете з дому, вимкніть з мережі все електрообладнання, крім холодильника.

Після появи світла вмикайте енергоємні електроприлади в мережу по черзі, не одночасно. Електродвигуни і насосні станції краще підключити через 20-30 хвилин після увімкнення електроенергії.

Використовуйте таймери (наприклад, на пральних машинах), за допомогою яких енергоємне споживання можна перенести на нічний час.

Раціонально використовуйте освітлення у під’їздах, коридорах та на сходах багатоквартирних будинків (за можливості таке освітлення краще вимикати або встановити датчики руху) та біля дверей і на подвір’ях приватних будинків. Такий ощадливий підхід дозволить запобігти високому одночасному навантаженню на електромережі під час увімкнення світла.

Захистити побутову техніку можна за допомогою стабілізатора напруги. Встановивши такий пристрій, ви забезпечите захист електроприладів від ненормальних режимів роботи – перепадів напруги в електромережі, її занадто високого або низького рівня.

На жаль, загроза чергових ворожих атак на об’єкти критичної інфраструктури України не минула. Тому радимо споживачам зробити вдома запаси їжі, води, ліків, батарейок, сірників та інших необхідних речей на випадок екстрених аварійних відключень електроенергії.

0 з 5 зірок. 0 голосів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *